W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowano Paschę, zapytali Jezusa Jego uczniowie: „Gdzie chcesz, abyśmy poszli poczynić przygotowania, żebyś mógł spożyć Paschę?” I posłał dwóch spośród swoich uczniów z tym poleceniem: „Idźcie do miasta, a spotka się z wami człowiek, niosący dzban wody. Idźcie za nim i tam, gdzie wejdzie, powiedzcie gospodarzowi: ?Nauczyciel pyta: Gdzie jest dla Mnie izba, w której mógłbym spożyć Paschę z moimi uczniami?? On wskaże wam na górze salę dużą, usłaną i gotową. Tam przygotujcie dla nas”.
Uczniowie wybrali się i przyszli do miasta, gdzie znaleźli, tak jak im powiedział, i przygotowali Paschę. A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dał im mówiąc: „Bierzcie, to jest Ciało moje”. Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: „To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę nowy w królestwie Bożym”.
Po odśpiewaniu hymnu wyszli w stronę Góry Oliwnej.
„Aniołowie, gdyby zazdrościć mogli, dwóch rzeczy by nam zazdrościli. Pierwszej, to jest przyjmowania Komunii Świętej, a drugiej, to jest cierpienia”
św. Faustna Kowalska
św. Faustna Kowalska
Boże Ciało
Procesja idzie przez ulice,
To idzie wiernych ludzi tłum,
To Bóg odwiedza mą dzielnicę
Słychać modlitwy lekki szum.
Płynie modlitwa,płyną pieśni,
Małe dziewczynki sypią kwiaty,
A Bóg się w sercach ucieleśnił
I w Boże Ciało świat bogaty.
Wyznawcy wiary idą tłumnie
I na ołtarzach kładą serca,
Niesiemy wiarę jak kto umie,
Klękamy na kobiercach.
Kobierce z kwiatów i serc naszch
Pod Twoje stopy dziś ścielemy,
Idziemy z pieśnią co odstraszy
Wszystko co złe jest na tej ziemi.
Pan mój i Bóg mój idzie z nami
Dzielnicy naszej ulicami,
Sypią się kwiaty pod stopami,
Bóg idzie z nami.
/Anna/