Przypominam o możliwości uzyskania odpustu zupełnego w czasie Triduum pod zwykłymi warunkami:
- Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy)
- Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna
- Przyjęcie Komunii świętej
- Odmówienie modlitwy (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”) w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież. Intencje te są często ogłaszane, m.in. na naszych stronach z kalendarzem na dany miesiąc)
- Wykonanie czynności związanej z odpustem
W Wielki Czwartek za pobożne odmówienie (śpiew) modlitwy „Przed tak wielkim Sakramentem” podczas liturgii Wieczerzy Pańskiej po Mszy świętej.
W Wielki Piątek za adorację i ucałowanie Krzyża w trakcie liturgii Męki Pańskiej.
W sobotę za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych podczas liturgii Wigilii Paschalnej.
W niedzielę przez przyjęcie błogosławieństwa udzielanego przez Papieża Urbi et Orbi (Miastu i Światu) – choćby tylko przez radio lub telewizję.
Odpust można ofiarować za siebie lub za dusze cierpiące w czyśćcu (niekoniecznie muszą być to osoby nam znane, nie musimy wymieniać konkretnego imienia – wystarczy ofiarować odpust w intencji osoby zmarłej, która tego odpustu potrzebuje).
za: brewiarz.pl
w tym szczególnym dniu, kiedy wspomina się dar Kapłaństwa, życzę Księdzu obfitości Bożych łask, a także, by Ksiądz w dalszym ciągu BYŁ tu i ewangelizował zgubionych w ,,sieci” ludzi, do których i ja się zaliczam.
Życzę błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz wszelkiego potrzebnego dobra. Szczęść Boże !
W dniu pamiątki ustanowienia sakramentu Kapłaństwa, życzę Księdzu coraz głębszego jednoczenia się z Chrystusem oraz radości i pokoju płynących z Eucharystii.
Życzę Księdzu świętości. Szczęść Bożę!
Życzę Kapłanowi Chrystusa świętości. Szczęść Boże!